Alergia na slnko

  1. Domov
  2. Homeopatické rady
  3. Alergia na slnko

Na jar sa s prvými teplými lúčmi začína objavovať alergia na slnko. V prevažnej miere sa vyskytuje počas leta a pri mori. Aj keď to nie je až tak závažný problém, vie to znepríjemniť až obmedziť pobyt vonku. Pomôcť vám môže homeopatia tým, že zmierni alergické príznaky bez vedľajších účinkov.

Alergia na slnko môže mať rôzne príčiny

Alergia na slnko sa prejavuje najčastejšie svrbivým začervenaním kože alebo žihľavkou. Jej príčinou môžu byť aj nevhodné opaľovacie krémy, ktoré v kombinácii so slnečným žiarením a slanou vodou môžu vyvolať alergickú reakciu prejavujúcou sa podráždením pokožky. V takom prípade ich skúste nahradiť prírodnými opaľovacími prípravkami.

Pomôcť si môžete aj jedným z uvedených homeopatík.

4 homeopatiká na slnečnú alergiu

Prvou voľbou pri svrbivom a červenom výsype je Natrium muriaticum. Ak sa objavia červené vyrážky, ktoré svrbia, pália, sú horúce na dotyk, môžu byť navreté, opuchnuté a zlepšenie prináša studený obklad, použite homeopatikum Apis mellifica.

Pri klasickej žihľavke s pocitom svrbenia a pálenia je osvedčeným homeopatikom Urtica urens.

Dobré skúsenosti máme aj s homeopatikom Sol africana, ktoré je vhodné pri slnečnej alergii s nadmernou citlivosťou na slnečné žiarenie.


Dávkovanie homeopatík

Všetky uvedené homeopatiká užívajte v potencii 9 CH podľa potreby 3 – 5 krát denne po dobu niekoľkých dní až do zlepšenia príznakov.

Základným pravidlom užívania homeopatík je, že čím lepšie sa cítite, tým menej krát homeopatikum užívate.

Samozrejme, že alergické prejavy netreba brať na ľahkú váhu. Preto v prípade pretrvávajúcich ťažkostí neváhajte vyhľadať pomoc odborníka, alebo sa objednajte na homeopatické vyšetrenie.

Janette Bakajsová│Foto: freepik.com│Článok bol publikovaný v časopise Dieťa č. 2 – 3/2020.

Prečítajte si tiež…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Problémy v menopauze
Nasledujúci článok
Strach z rozvodu?
Menu