Polročný kurz homeopatie

Nový kurz od 23. októbra 2021.

Garant: Slovenská akadémia klasickej homeopatie.

Čo vám kurz prinesie?

  • naučíte sa základy najpoužívanejšej alternatívnej medicíny
  • spoznáte všetky základné homeopatické lieky (tzv. homeopatická lekárnička) a ako ich používať v jednotlivých prípadoch
  • naučíte sa liečiť bežné akútne choroby: bolesti hlavy, detské choroby, zápaly močových ciest a ďalšie
  • vnímanie zdravia a chorôb v súvislostiach
  • máte možnosť pokračovať vo 4-ročnom štúdiu klasickej homeopatie na Slovenskej akadémii klasickej homeopatie
  • úspešným ukončením získavate Certifikát

Obsah základného kurzu

Teória – princípy homeopatie, príprava homeopatík, stručná história a vývoj homeopatie vo svete a na Slovensku, slávne osobnosti homeopatie, zdravie a choroba z pohľadu homeopatie, psychosomatika chorôb, repertorizácia.

Terapeutiká – základná homeopatická lekárnička, úrazy a poranenia, horúčky, chrípky, ochorenia dýchacej sústavy, ochorenia tráviaceho traktu, bolesti a zápaly uší, očí a zubov, prerezávanie zubov, ovčie kiahne, bolesti hlavy, zápal močových ciest, gynekologické a menštruačné problémy, bolesti chrbta a ischias, akútne psychické problémy, tréma, nespavosť, lekárnička cestovateľa, homeopatiká na podporu orgánov.

Materia medika – Aconitum, Allium cepa, Apis mellifica, Arnica montana, Arsenicum album, Belladonna, Bryonia, Calcarea carbonica, Calendula, Cantharis, Causticum, Colocynthis, Gelsemium, Hepar sulfur, Chamomilla, Chelidonium, Ignatia, Ipecacuanha, Kalium bichromicum, Lachesis, Ledum, Lycopodium, Magnesium phosphoricum, Mercurius solubilis, Natrium muriaticum, Nux vomica, Phosphorus, Phytollaca, Pulsatilla, Rhus toxicodendron, Ruta, Silicea, Spongia, Staphysagria, Sulfur, Symphytum.

Prax – precvičovanie, hľadanie a výber vhodného homeopatika na prípadoch z praxe, práca s online programom v slovenskom jazyku.

Termíny seminárov pre kurz 2021/2022

  • 23. 10. 2021
  • ďalšie termíny budú upresnené koncom leta

Za kurz neplatíte naraz, ale postupne každý jeden seminár samostatne.

Minimálny počet účastníkov: 3

Kurz organizujem pod záštitou SAKH, ktorá poskytuje homeopatické vzdelávanie na Slovensku už 15 rokov. Po jeho ukončení získavate certifikát o absolvovaní. Základný kurz je zároveň nultým ročníkom pre tých, ktorí sa rozhodnú pokračovať ďalej v 4 – ročnom štúdiu klasickej homeopatie na SAKH v Bratislave.

Kurz pozostáva zo šiestich 1-dňových seminárov, vždy v sobotu od 9.00 do 17.00 hod.

Miesto: Košice, Čermeľská 3 (v núdzovom stave online)

Cena: 45,- EUR / 1 seminár

Prihláška


    Menu