Polročný kurz homeopatie

Nový kurz od októbra 2023 online

Garant: Slovenská akadémia klasickej homeopatie.

Čo vám kurz prinesie?

  • naučíte sa základy najpoužívanejšej alternatívnej medicíny
  • spoznáte všetky základné homeopatické lieky (tzv. homeopatická lekárnička) a ako ich používať v jednotlivých prípadoch
  • naučíte sa liečiť bežné akútne choroby: bolesti hlavy, detské choroby, zápaly močových ciest a ďalšie
  • vnímanie zdravia a chorôb v súvislostiach
  • máte možnosť pokračovať vo 4-ročnom štúdiu klasickej homeopatie na Slovenskej akadémii klasickej homeopatie
  • úspešným ukončením získavate Certifikát

Obsah polročného kurzu

Teória – princípy homeopatie, príprava homeopatík, stručná história a vývoj homeopatie vo svete a na Slovensku, zdravie a choroba z pohľadu homeopatie, psychosomatika chorôb, repertorizácia.

Terapeutiká – základná homeopatická lekárnička, úrazy a poranenia, horúčky, chrípky, ochorenia dýchacej sústavy, ochorenia tráviaceho traktu, bolesti a zápaly uší, očí a zubov, prerezávanie zubov, ovčie kiahne, bolesti hlavy, zápal močových ciest, gynekologické a menštruačné problémy, bolesti chrbta a ischias, akútne psychické problémy, tréma, nespavosť, lekárnička cestovateľa, homeopatiká na podporu orgánov.

Materia medika – Aconitum, Allium cepa, Apis mellifica, Arnica montana, Arsenicum album, Belladonna, Bryonia, Calcarea carbonica, Calendula, Cantharis, Causticum, Colocynthis, Gelsemium, Hepar sulfur, Chamomilla, Chelidonium, Ignatia, Ipecacuanha, Kalium bichromicum, Lachesis, Ledum, Lycopodium, Magnesium phosphoricum, Mercurius solubilis, Natrium muriaticum, Nux vomica, Phosphorus, Phytollaca, Pulsatilla, Rhus toxicodendron, Ruta, Silicea, Spongia, Staphysagria, Sulfur, Symphytum.

Prax – precvičovanie, hľadanie a výber vhodného homeopatika na prípadoch z praxe, práca s online programom v slovenskom jazyku.

Bonusom je možnosť zakúpiť si základnú homeopatickú lekárničku s obsahom 37 + 28 homeopatík za veľmi zvýhodnenú cenu.

Certifikát o absolvovaní

Kurz organizujem v spolupráci so SAKH, ktorá poskytuje kvalitné homeopatické vzdelávanie na Slovensku už od roku 2004. Po jeho ukončení získavate certifikát. Polročný kurz je zároveň nultým ročníkom pre tých, ktorí sa rozhodnú pokračovať ďalej v 4 – ročnom štúdiu klasickej homeopatie na SAKH v Bratislave.

Termíny webinárov pre online kurz 2023/2024

Kurz pozostáva z 13 webinárov vždy vo štvrtok od 18.30 hod. v trvaní cca 3 – 3 1/2 hodiny. Účastníci budú mať po každom webinári k dispozícii použitú prezentáciu a záznam dostupný na určitú dobu.

  • začíname v októbri 2023
  • termíny budú upresnené

Platobné podmienky

Cena kurzu je 350,- Eur. Zaplatiť za kurz môžete naraz alebo v 3 splátkach na základe dohody.

Záloha za kurz vo výške 100,- Eur sa platí vopred na číslo účtu, ktoré bude uvedené v potvrdzovacom maily po odoslaní prihlášky (viď nižšie) a bude odrátaná z prvej splátky / z celkovej ceny kurzu.

Miesto: online

Cena: 350,- Eur 

Prihláška


    Menu