Aj pätná ostroha súvisí so stavom mysle – prípad ženy, ktorá sa nikdy nevzdáva

  1. Domov
  2. Chronické problémy
  3. Aj pätná ostroha súvisí so stavom mysle – prípad ženy, ktorá sa nikdy nevzdáva

Trápi vás pätná ostroha?

Možno ste už počuli alebo čítali, že na pätnú ostrohu sa v homeopatii odporúčajú lieky Hecla lava a Calcarea fluorica. Nepochybne už mnohým ľuďom pomohli. No stále sú aj takí, u ktorých sa očakávaný výsledok nedostavil.

Prečo je to tak? Dôvodom nie je neúčinnosť homeopatie. Ide o tzv. klinický predpis a pri ňom sa neberie ohľad na povahu a osobnosť človeka, ani na to, čo ochoreniu predchádzalo.

Čo z toho vyplýva?

V homeopatii dosahujeme najlepšie výsledky, keď sa pri výbere homeopatika zameriame na človeka ako na celok.

Najmä, ak ide o chronické ťažkosti.

Ak pätná ostroha pretrváva alebo sa počas života opakuje a vyskúšali ste už rôzne spôsoby, ako sa jej zbaviť, z pohľadu celostnej liečby je na mieste zamerať sa na životnú situáciu, stav mysle a vašu jedinečnosť. Čo sa dialo v živote človeka predtým, než došlo k rozvoju zdravotných ťažkostí? Vnútorný svet ukrýva tie správne indície, ktoré sa ako červená niť tiahnu celým príbehom až nás privedú k samotnému zdroju homeopatika.

Všetko so všetkým súvisí a nasledujúci prípad z praxe je toho dôkazom.

Prípad silnej a odvážnej ženy s bolesťou pätnej ostrohy

Konzultácia s energickou klientkou v stredných rokoch prebiehala online. Hlavným problémom bola pätná ostroha. Už v šestnástich rokoch jej museli vyrezať výrastky, ktoré vznikli z vonkajšej strany. Teraz sa objavili znovu, no pre zmenu z vnútra na pravej nohe. Spôsobuje jej to intenzívne bolesti. Musela sa kvôli tomu vzdať svojich obľúbených športových aktivít.

Stále som unikala, aby som sa vymanila spod kontroly mamy

Celý môj život je jeden chaos, ale posledné dva roky boli obzvlášť ťažké kvôli mame. Vzťah s mamou mám veľmi zlý. Vždy som unikala, aby som sa vymanila spod jej kontroly. Z jej strany boli len výbuchy, urážky, obmedzovanie. Viem, že ma ohovára. Neustále cítim z jej strany tlak. Deti tým trpia. Najradšej by som sa zbalila a ušla niekam preč, do inej krajiny. Ale nemôžem, lebo deti tu majú zázemie. Predtým som žila v zahraničí. Neustále mám myšlienky, že zasa odídem, ujdem odtiaľ. “ 

Z jej hlasu bolo cítiť sklamanie, zároveň silný hnev aj odhodlanie.

Povzbudila som ju v tom, aby mi viac povedala o vzťahu s mamou, ktorý sa javil ako kľúčový v jej prípade.

„Ako dieťa som bola ako princezná, rozmaznávaná. Keď som bola staršia, mama otehotnela a vtedy to začalo. Obmedzovanie, príkazy, zákazy. Mama to psychicky nezvládala. Stále som niekde utekala. Postupne nás vyhadzovala z domu. Mala som sedemnásť, keď mi povedala, zbaľ sa a chod preč. V devätnástich som už bývala na priváte.

Celý život som sa sťahovala, hľadala pre seba svoj priestor. Nemala som pocit, že sa môžem vrátiť. Ak som sa aj vrátila, bolo vždy veľa drámy okolo. Chrbtom sa mi otočila veľakrát, nepomohla mi, keď som to potrebovala. Už nie je cesta späť, už za ňou nikdy nepôjdem. Už mamu nemám. Zbila ma, potupila, vyhodila. Z domu všetky veci vyhodila. Chcem urobiť za tým čiaru.“

Prijímam výzvy a nikdy sa nevzdávam – priebojnosť je moja silná stránka

Spraviť čiaru za niečím je typické vyjadrenie človeka, ktorý potrebuje homeopatikum zo zvieracej ríše. Odvážne čelí nepriazni života a hľadá pre seba najlepšie možné riešenie. Stala sa sebestačnou už vo veľmi mladom veku.

Aké sú jej ďalšie osobnostné a povahové črty?

„Som tvrdohlavá povaha, nenechám si skákať po hlave. Typická je pre mňa tvrdosť. Ak ma niekto nahnevá, trvá mi dlhšie, pokým odpustím. Viem sa postarať o seba, fungujem ako dvaja rodičia. Dokážem veľa vecí, ak som v psychickej pohode. Urobím aj prvé a posledné pre našu rodinu. Všetko musím sama, všetko som sa učila sama, aj plávať, lyžovať. Aktívna som. Fyzická aktivita mi vždy psychicky pomáhala.

„Hovoria o mne, že som neodbytná. Rada si robím veci po svojom. Vždy chcem mať posledné slovo. Ak nemám pravdu, tak sa stiahnem. Ak mam pravdu, tak idem a nikto ma nezastaví. Prijímam výzvy a nikdy sa nevzdávam. Priebojnosť je moja silná stránka. Idem si svoje. Bijem sa za pravdu, aby bola spravodlivosť. Cítim zlosť, ak sa neviem dovolať pravdy. Aj strach, ak nemôžem pravdu presadiť.“

Vnímate tú silu a priamosť, ktorá sa skrýva za týmito slovami?

Priamosť je jedna z najvýraznejších tém homeopatika, ktoré som pre ňu vybrala. Títo ľudia nemajú problém vyjadriť niečo tak, ako to je. Dominujú cez svoju silu a moc, hája spravodlivosť aj pravdu.

Viem byť tak nepríjemná, až sa bojím seba samej

Okrem pätnej ostrohy ju trápia aj ďalšie zdravotné ťažkosti, najmä bolesti rúk a nôh, búšenie srdca. Samostatnou kapitolou je menštruácia. Akonáhle príde, začne byť extrémne podráždená a výbušná.

„Vtedy musím ostať sama a spať. Viem byť tak nepríjemná, až sa bojím samej seba. Som vtedy hnusná a nervózna. Chcem to zastaviť, ale nejde to. Výbušnosťou si uľavujem, potom sa za to hanbím. Keď to pominie, cítim sa ľahšia. Možno to je nevybitá energia. Vtedy sa ma boja deti aj muž. Viem kričať a viem zraniť. Viem byť arogantná beštia.“

Na kontrole o desať týždňov neskôr

„Po psychickej stránke je to lepšie o 70 – 80 %. Celkovo som sa upokojila. Nejdem do extrémov, ak nevládzem. Ak sa mi nechce, neurobím, ak sa mi chce, urobím, čo treba. Už nie som taká výbušná.

Deti sú v šoku, že nekričím. Začala som sa odstrihávať od ľudí. Už to nie je útek. Mením veci, robím si po svojom. Doma lepšie komunikujem, máme menej hádok.

Zlepšila sa aj výbušnosť pri menštruácii. Posledné dva mesiace to bolo úplne v poriadku, výbušnosť vôbec neprišla. Dokonca sa mi zlepšil vzťah s dcérou.

Začala som znovu plávať, mala som už aj tréning s trénerkou. Strávila som hodinu a pol v bazéne bez bolesti nohy a ruky. Aj na výlete som bola, išli sme štyri až päť hodín do kopca a noha v pohode. Srdce mi nebúšilo ani raz za posledný mesiac.“

O pol roka neskôr sa má stále dobre

Upratala si vo vzťahoch. S mamou nemá žiaden kontakt a sem tam sa stretne s otcom a súrodencami. Výbušnosť a bolesti sa už ani raz nevrátili.

Krásny výsledok pôsobenia homeopatika Lac leoninum. O tom je celostná homeopatická liečba.

Lac leoninum

Indícií smerujúcich k obrazu Lac leoninum (mlieko z levice) bolo viac než dosť. Najčastejšou témou v prípadoch klientov, ktorí potrebujú homeopatikum zo skupiny cicavcov, je narušený vzťah s jedným (najčastejšie s mamou) alebo oboma rodičmi alebo s rodinou ako celkom. Môžu mať pocit, že rodičia boli chladní a neprejavovali im žiadnu fyzickú náklonnosť, že nie sú súčasťou rodiny.

Reakciou na to mohla byť silná túžba opustiť rodinu alebo pocit, že rodina by fungovala lepšie bez nich. Cítia sa preto opustení, izolovaní. Pocit vylúčenia je veľmi dôležitý pre celú skupinu cicavcov. Takmer v každom prípade cicavca nájdeme tento pocit.

Vnútorný zmysel pre sebestačnosť a pocit izolácie sú dve strany tej istej mince

Som súčasťou skupiny alebo nie? To je pre nich dôležité. Preto v ich tieni drieme hlboký pocit osamelosti. Cítia sa úplne sami. Nie je nikto, kto by im pomohol. A tak, aby prežili, musia byť silní a sebestační. A pokračujú v tom nad rámec svojej energie. Aj za cenu vytesnenia pocitov. Až pokým sa telesné symptómy nezačnú hlásiť o slovo.

A na záver už len pár viet zo života levov…

Levy sa združujú vo svorkách, ktoré tvoria prevažne levice. Tie obstarávajú väčšiu časť potravy a pri love spolupracujú. Ale dospievajúce levy sú vylučované a nútené túlať sa osamote, pokiaľ si nevytvoria svoju vlastnú svorku.

Toto je opäť jeden z prípadov, kedy žasnem nad liečivou silou a hlbokou múdrosťou homeopatie.

Foto: freepik.com

Autor: Janette Bakajsová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Nad rámec tradičnej medicíny
Nasledujúci článok
Káliové zlúčeniny v homeopatii a ich akútne využitie
Menu