Káliové zlúčeniny v homeopatii a ich akútne využitie

  1. Domov
  2. Homeopatické rady
  3. Káliové zlúčeniny v homeopatii a ich akútne využitie

Minerálne zlúčeniny majú v homeopatickej materii medike bohaté zastúpenie. Používajú sa na liečbu širokej škály zdravotných ťažkostí. Pomáhajú prekonávať psychické problémy v rôznych obdobiach života človeka. Každý z týchto prvkov nesie v sebe špecifický obraz a charakteristické symptómy.

V tomto článku vám priblížim zlúčeniny draslíka Kalium bichromicum, Kalium muriaticum, Kalium phosphoricum a k nim niekoľko jednoduchých no osvedčených tipov na ich využitie.

Kalium bichromicum

Na základe výskumu zrealizovanom v roku 2005 na JIS-ke kliniky Shore Health System v Marylande vyplynulo, že homeopatický liek KALIUM BICHROMICUM znížil u vážne chorých pacientov na umelej pľúcnej ventilácii nadmernú tvorbu hlienu, počet respiračných komplikácií a skrátil ich pobyt na JIS-ke. Navyše zotavenie sa po extubácii trvalo oveľa kratšie a nevyskytovali sa pri tom problémy, tak ako u pacientov, ktorí sa zúčastnili kontrolnej skupiny bez užívania tohto homeopatika. 1

Čo viac k tomu dodať… Nepochybne je to skvelý dôkaz pôsobenia homeopatika, zároveň je táto štúdia inšpiratívnym príkladom, ako by mohla vyzerať spolupráca klasickej medicíny s homeopatiou.

Ale vráťme sa späť ku Kaliu bichromicu…

Nadmerná tvorba hustých a lepkavých hlienov je kľúčovým príznakom tohto homeopatika. V akútnej homeopatii sa preto používa na liečbu hnisavej nádchy a zápalu prínosových dutín.

Ďalším charakteristickým príznakom je pocit plnosti a tlaku pri koreni nosa, čo spôsobuje tzv. nosový hlas. Sfarbenie hlienov je žlté až žltozelené. Výtoky sú tak husté, že je problém ich vyfúkať alebo dostať von pomocou odsávačky.

Môže ísť aj o zadnú nádchu, pri ktorej husté hlieny zatekajú do nosohltana a spôsobujú dráždenie na kašeľ. Človek môže mať pri tom tiež pocit, akoby sa mu hlien lepil na sliznicu.

Kalium muriaticum

Pre nádchu, ktorá sa  prejavuje hustým výtokom bielej farby a zaliehaním v ušiach, bude účinné KALIUM MURIATICUM. Belavé sfarbenie hlienov je charakteristickým, tzv. kľúčovým príznakom.

Môžu sa objaviť aj pri zápaloch stredoušia, pre ktoré je Kalium muriaticum v tomto prípade homeopatikom prvej voľby.

Myslite naň aj v prípade zaľahnutia uší pri náhlych zmenách nadmorskej výšky. Najčastejšie sa to deje počas letu, kedy samotné stúpanie a klesanie lietadla spôsobuje nepríjemné praskanie až úplné zaľahnutie v uchu. Pokiaľ tento problém pretrváva aj niekoľko hodín od pristátia, vyskúšajte použiť pár dávok Kalia muriatica 9 CH v hodinových intervaloch.

Kalium phosphoricum

Homeopatikum KALIUM PHOSPHORICUM pomôže pre zmenu v stavoch vyčerpania po chrípke alebo nadmernej duševnej záťaži. V súvislosti s chrípkou ide o stav, kedy sa človek cíti mentálne vyčerpaný. Ledva premýšľa, má akoby zahmlenú myseľ. Nedokáže sa dobre sústrediť.

Podobný stav môže človek prežívať v období zvýšenej myšlienkovej a duševnej činnosti.

U školopovinných detí je to najčastejšie spojené s nadmerným učením, napríklad ku koncu školského roka,  kedy sa píše písomka za písomkou.

Stredoškolákom a študentom pomôže v období prípravy na skúšky, ak majú pocit ťažkej hlavy alebo bolesti hlavy, ktoré sa zhoršujú v ľahu.

Janette Bakajsová

Foto: Dreamstime, Freepik.com

Zdroj:

  1. https://homeopathyplus.com/homeopathy-used-in-intensive-care-unit-icu/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Aj pätná ostroha súvisí so stavom mysle – prípad ženy, ktorá sa nikdy nevzdáva
Menu