Homeopatia a žlčníkové kamene

  1. Domov
  2. Chronické problémy
  3. Homeopatia a žlčníkové kamene

Z pohľadu homeopatie sú príčiny mnohých ochorení skryté v nás samých, tak ako to zistila aj psychosomatická medicína v posledných rokoch. Veľmi často sa za bolesťou, ktorú cítime, skrýva nejaká vnútorná príčina. Cieľom homeopatickej liečby nie je len trvalé odstránenie bolesti a nepríjemných príznakov ochorenia, aj keď ide o žlčníkové kamene. Tie sú len vrcholom ľadovca a ich odstránením sa príčina toho, prečo k ochoreniu došlo, nevyrieši. V samotnom procese liečby je dôležité, aby sa homeopatikum dotklo zranenia hlboko v nás.

Bolesti žalúdka a žlčníkové kamene

Pre chronické problémy s trávením ma navštívila 63-ročná žena. Dlhé roky ju trápil bolestivý žalúdok a posledný rok sa k nemu pridali aj žlčníkové kamene, ktoré boli príčinou silných bolestí a záchvatov. Jej zdravotný stav sa nezlepšoval napriek dodržiavaniu diéty a užívaniu liekov. Vyzeralo to tak, že poslednou možnosťou bude už len operácia žlčníka.

Celkovo na mňa pôsobila utrápene a ustarostene. Chýbala jej energia a iskra v očiach. Celý jej príbeh sa točil okolo rodiny, ktorá bola pre ňu stále na prvom mieste.

„Vždy som každému pomáhala, o každého sa starala. Aj teraz sa ešte starám o svojich rodičov. Rada varím, robím práce v domácnosti a záhrade. Vo voľnom čase pletiem, vyšívam a čítam.“

Rodina nadovšetko

Najlepšie sa cíti, ak je celá rodina pokope. Neznáša hádky, krik ani hlasný slovný prejav. Sama do konfliktu nikdy nevstupuje, ale ak sa iní hádajú, snaží sa obe strany uzmieriť. Jej hlavným problémom bol manžel, ktorému až v posledných rokoch diagnostikovali psychické ochorenie. Sám seba nezvládal a dlhé roky to kompenzoval na svojej rodine. Choval sa k nej a deťom nepríjemne, dominantne, ako despota. Kvôli tomu sa na neho veľmi hnevala, ale svoj hnev nikdy neprejavovala. Chybu hľadala vždy v sebe. Ak sa k nej nepekne správal, mala pocity viny z toho, že opäť ona niečo zlé urobila, či povedala. Bola tichá, zakríknutá. Emócie držala v sebe. Nikdy nešla do konfliktu, vždy ustupovala. To ju postupne doviedlo k pocitu bezmocnosti, pretože sa vždy maximálne snažila, celú svoju silu dávala rodine, ale z manželovej strany to neprinášalo žiadnu odozvu.

Túžba po pokoji a harmónii

Vo svojej praxi používam pri výbere homeopatika najmä metódu Jana Scholtena. V rámci jeho teórii prvkov patria témy vzťahov, starostlivosti, prispôsobovania a nevyjadreného, potlačeného hnevu skupine magnéziových solí. Ľudia, pre ktorých sú tieto homeopatické lieky vhodné, túžia po pokoji a harmónii. Sú veľmi citliví na hádky a napätie vo vzťahoch. Radšej sa stiahnu, ako by mali ísť do konfliktu. V pozadí toho je snaha udržať vzťah za každú cenu.

Na fyzickej úrovni pomáhajú magnéziové soli pri neuralgických problémoch, kŕčoch, nádche, alergiách, hypertenzii a taktiež pri problémoch s pečeňou a žlčníkom.

Už žiadne bolesti a žlčníkové kamene

Pre túto klientku som vybrala homeopatikum Magnesium muriaticum. Po ňom bolesti žalúdka ustúpili, upokojil sa aj žlčník a žlčníkové kamene. Záchvaty žlčníka sa odvtedy ani raz nezopakovali. Dokonca sa úspešne vyhla operácii.

Videla som ju znovu na kontrole o pol roka a vyzerala veľmi dobre. Mala viac energie, v tvári pôsobila spokojnejšie a pribrala na váhe. To bolo jasnou známkou toho, že už nemusela obmedzovať pre tráviace problémy svoj jedálniček.

V procese liečby došlo aj k zmene na duševnej úrovni. Dokázala sa už postaviť problému s chorobou manžela a začať riešiť svoj vzťah k nemu. Po mnohých rokoch mu dokázala povedať všetko to, čo ju trápilo. Všetok ten hnev, pocity krivdy dala zo seba von a určila za akých podmienok je ochotná ďalej pokračovať vo vzťahu. Samozrejme, že stále ostáva starostlivá, citlivá a zameraná na rodinu, no teraz s tým rozdielom, že si už dokáže stanoviť hranice.

Autor: Janette Bakajsová

Foto: freepik.com

Článok bol publikovaný v časopise Vitalita 11/2019.

Homeopatia_a_traviace_problemy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Homeopatia a problémy pri nástupe do škôlky – 2.časť
Nasledujúci článok
Výhody homeopatie
Menu