Vedeli ste?

  1. Domov
  2. Homeopatia
  3. Vedeli ste?

….že myšlienku základného homeopatického princípu ako prvý pomenoval v 4.stor.p.n.l. Hippokrates, keď povedal „podobné nech je liečené podobným“?

…že homeopatia sa vždy riadila a riadi Hippokratovým výrokom „predovšetkým neuškodiť“ (primum non nocere), ktorý je aj súčasťou jeho kódexu?

…že tento princíp vyjadruje známe porekadlo „klin klinom sa vybíja“? Praktizujeme ho v bežnom živote, keď na pálenie záhy pijeme vodu s citrónovou šťavou – kyslosť citrónu zneutralizuje kyslosť v žalúdku. Alebo ak si obarený/popálený prst vložíme pod teplú vodu – teplo vody postupne zneutralizuje teplo popáleného miesta a rana prestane páliť oveľa skôr ako keby sme ju chladili.

…že pápež Ján Pavol VI. mal svojho osobného homeopata? Bol ním Dr. Antonio Negro a v roku 1964 bol odmenený Rádom svätého Gregora za zásluhy pri rozvoji homeopatie, v roku 2008 obdržal osobné uznanie od pápeža Benedikta XVI. a bol spolutvorcom časopisu Review homeopatickej medicíny. (http://ilovehomoeopathy.com/antonio-negro/#.V0LLlZGLTIV)

…že podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je homeopatia v súčasnosti druhým najväčším terapeutickým smerom na svete a používa ju viac ako 250 miliónov ľudí?

…že vo Švajčiarsku je od mája 2017 v zdravotnom poistení zahrnutá homeopatia, akupunktúra, tradičná čínska medicína, fytoterapia a celostná medicína?

…že užívanie homeopatík v záverečnej fáze tehotenstva znižuje riziko komplikácií pri pôrode o takmer 30% a zároveň skracuje jeho dĺžku o viac ako tri hodiny?(http://homeopathyplus.com/quicker-births-and-fewer-complications/)

…že homeopatia má svoje silné zastúpenie v športe a môžu ju spokojne používať aj vrcholoví športovci? Homeopatiká nepatria medzi dopingové látky.

…že v homeopatii neplatí zásada, že to čo pomohlo známemu s tým istým problémom, pomôže i Vám? Pri výbere homeopatického prostriedku je dôležité sa vždy riadiť príznakmi ochorenia a individuálnymi prejavmi pacienta.

…že anglická homeopatka Dr. Margery G.Blackieová bola v roku 1969 menovaná osobnou lekárkou anglickej kráľovnej Alžbety II.? Viac o tom sa môžete dozvedieť v jej knihe „Homeopatie – Královská léčba“.

…že britský prince Charles používa na svojej farme pri liečbe oviec a dobytka homeopatiká? Prevádzku farmy zmenil na organický spôsob už pred 30 rokmi a homeopatickú liečbu využíva aj v rámci programu zníženia množstva používaných antibiotík (http://www.independent.co.uk/news/people/prince-charles-uses-homeopathy-to-treat-animals-on-his-organic-farm-to-fight-antibiotic-resistance-a7027216.html)

…že v Nemecku je homeopatia uznávanou a osvedčenou terapiou? Potvrdzuje to nový prieskum Spolkového zväzu farmaceutického priemyslu – približne polovica opýtaných má skúsenosť s homeopatickými prípravkami a viac ako 70% z nich je spokojných, prípadne veľmi spokojných s účinnosťou a znášanlivosťou homeopatík (http://www.bpi.de/fileadmin/media/bpi/Downloads/Internet/Presse/Pressemitteilungen/2017/2017-06-09_BPI_PM_Forsa-Umfrage_HOM.pdf)

Predchádzajúci článok
Čo povedali o homeopatii?
Nasledujúci článok
Múdrosť tela
Menu