Helikobakter a problémy s trávením

 1. Domov
 2. Chronické problémy
 3. Helikobakter a problémy s trávením
Limenitis bredowii

Limenitis bredowii – na motýlich krídlach za lepším zajtrajškom

Medzi časté ťažkosti homeopatickej skupiny motýľov patria tráviace problémy a alergie. Homeopatikum z motýľa Limenitis bredowii (slovenský názov bielopásovec) našlo svoje opodstatnenie pri probléme s trávením spôsobeným helikobakterom u mladej šarmantnej mamky dvoch malých detí. Okrem toho ju trápili potravinové alergie, najmä na mlieko, nafukovanie a škvŕkanie v bruchu.

Pôsobila na mňa živo a energicky. Napriek tomu o sebe povedala, že nepatrí k odvážnym ľuďom. Má nízke sebavedomie a neustále sa uisťuje, či koná správne. Rada sa oblieka do pestrých farieb. Dôležitá je pre ňu rodina a deti, ktoré sú na prvom mieste. Kvôli nim pracuje len na polovičný úväzok. Chce, aby žili zdravo a v harmónii a vadí jej, ak vidia napätie a sú svedkami konfliktov. Trápi ju tiež, ak manžel príde domov nahnevaný a prenáša svoju zlosť a nervozitu na deti. Vtedy má silnú potrebu ich chrániť.

rodinaJe veľmi úzkostlivá a má veľa strachov. Najviac sa bojí o deti. Cíti napätie aj kvôli nepodstatným veciam. Predstavuje si rôzne katastrofické scenáre, čo všetko by sa mohlo stať napríklad cestou autom na rodinný výlet. Má rada situácie pod kontrolou. „Vždy som mala odstup od vecí, v ktorých som si nebola istá. Bojím sa týchto situácii. Napríklad cestovať niekam ďaleko je pre mňa nepríjemná predstava, lebo nemám pocit istoty, pocit svojej bubliny, v ktorej žijem. Jednoducho neprekročím tieň pomyselný.“

V spoločnom rozhovore sa postupne vraciame do obdobia detstva, na ktoré nespomína s radosťou. Vzťahy s rodičmi boli naštrbené pre ich záľubu v alkohole. Napätie a hádky boli na dennom poriadku. Napriek snahe upokojovať situáciu a uzmierovať ich cítila úzkosť a bezmocnosť, že im nevie pomôcť. Najviac zo všetkého si praje, aby všetky deti na zemi boli zdravé a šťastné.

Krátko po užití homeopatika sa trávenie začalo zo dňa na deň upravovať, ustúpili ťažkosti žalúdka spôsobené helikobakterom a následné kontrolné vyšetrenie u gastroenterológa potvrdilo jeho negatívny nález. Situácie, v ktorých zvykla pociťovať strach a úzkosť, začala prežívať istejšie a s väčším nadhľadom.

Autor: Janette Bakajsová

Foto: pixabay.com

Článok bol v upravenej podobe uverejnený v časopise Balans júl/august 2018.

 

Prečítaje si tiež:

Motýle v homeopatii

5 komentárov. Leave new

 • Dobrý deň rada by som sa spýtala na liečbu helikobaktera bojujem stym už 1 rok a nedarí sa mi ho zbaviť . Chcem sa spýtať či existuje liečba homeopatiou . Rada by som podstúpila liečbu . Ďakujem

  Odpovedať
  • Dobrý deň, homeopaticky je možné liečiť problém s helikobakterom, mám už viacero takých prípadov. Vzhľadom na to, že homeopatia je celostná liečba, nie je možné odporučiť homeopatikum paušálne na tento problém, pretože každý je z nás je iný. Dôležité je vybrať správne homeopatikum individuálne na základe osobnej konzultácie, ktorá trvá približne hodinu a pol a objednať sa na ňu môžete mailom alebo telefonicky. S pozdravom Janette Bakajsová.

   Odpovedať
 • DD. Chcela by som sa spýtať na liečbu helicobaktera. Odmietla som brať ATB. Mávam krče nad pupkom, strašne mi škvŕka v bruchu. Zlepšenie nastane po jedle ,preto často jem. Studené nápoje mi nerobia dobre. Som zimomravá mám rada teplo. Občas ma nafukuje a mávam zväčšené brucho. Cítim v ústach horkastú chuť. Aj voda sa mi zdá horká. Nechutí mi piť pijem na silu. Občas sa mi vyhadzujú vyrážky, okolo uší teda za ušami a okolo úst, po krku. ďakujem Anna

  Odpovedať
  • Dobrý deň prajem, homeopaticky je možné liečiť problém s helikobakterom, mám už viacero takých prípadov. Vzhľadom na to, že ide o chronický problém a homeopatia je celostná liečba, nie je možné odporučiť homeopatikum paušálne len podľa fyzických prejavov. Každý z nás je iný, jedinečný, reaguje na rôzne podnety iným spôsobom a to všetko aj s povahou a osobnosťou človeka je potrebné zohľadniť pri samotnom výbere homeopatika. Preto, aby sme dosiahli želaný účinok a hlavne trvalý výsledok je dôležité vybrať správne homeopatikum individuálne na základe osobnej konzultácie, ktorá trvá približne hodinu a pol a objednať sa na ňu môžete mailom alebo telefonicky. S pozdravom Janette Bakajsová.

   Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Hľadanie svojho priestoru v živote
Nasledujúci článok
Homeopatia a životné výzvy
Menu