Homeopatia v období stárnutia

  1. Domov
  2. Chronické problémy
  3. Homeopatia v období stárnutia
dôchodca

Prípad zväčšenej prostaty a začiatočného štádia Parkinsonovej choroby

Navštívil ma starší pán na dôchodku, ktorý  sa rozhodol riešiť dlhoročné problémy s prostatou pomocou homeopatie. V čase návštevy bola prostata zväčšená o 40%. Najviac ho trápilo to, že počas noci vstával 3-4 krát pre pocit nutkania na močenie a ráno sa zobúdzal unavený. Užíval na to rôzne predpísané lieky, no neprinášali uspokojivé zlepšenie stavu. Posledný rok sa cítil byť celkovo pomalší, nemal v sebe toľko energie a života ako predtým.

Okrem toho mu bolo diagnostikované počiatočné štádium Parkinsona a odvtedy stratil všetok svoj optimizmus. Ruky sa mu triasli hlavne ráno po vstávaní a na začiatku písania. Nemohol kvôli tomu lúštiť obľúbené krížovky.

rukyOkrem fyzických problémov je pre homeopatický predpis dôležitá povaha a individualita klienta.

Na otázku, čo je v jeho živote to najdôležitejšie, bez váhania odpovedal, že je to rodina a zdravie. Má rád prácu s drevom, venuje sa záhrade a chodieva často do lesa. V minulosti veľa cvičil s činkami. Ovplyvňuje ho počasie, najmä zmena počasia, ak sa zamračí a má pršať. Vtedy stráca iskru. Je citlivý na klamstvo a nespravodlivosť. No s každým chce dobre vychádzať a v konflikte preto radšej ustúpi. Hlavou rodiny je jeho manželka, ktorej sa celé roky prispôsobuje. Hovorí: „nemá význam oponovať a hádať sa, lebo aj tak sa nič nezmení“. Ak sa mu niečo nepáči alebo sa nahnevá, väčšinou sa nevyjadrí a stiahne sa.

Dva problémy a jedno riešenie

Problémy z potlačeného hnevu a potlačených pocitov sú typické pre STAPHYSAGRIU, ktorú začal užívať každý týždeň. Je to rastlinný liek vhodný pre citlivých ľudí so vzťahom k prírode. V obraze tohto homeopatika nájdeme aj problém s prostatou a nervové postihnutia s trasom.

Po šiestich týždňoch prišiel na kontrolu s tým, že sa cíti veľmi dobre. Má oveľa viac energie, je pružnejší a počas dňa nie je ospalý. Teraz už spí celú noc bez toho, aby sa zobúdzal na močenie. Dokonca ho prestala bolieť hlava ráno po vstávaní, pričom tento problém zabudol na prvej konzultácii uviesť. Kontrola u urológa priniesla prekvapivé zistenie – prostata je zväčšená už len na 10%. Teraz, keď ráno vstane, ruka sa netrasie. Lepšie sa mu píše a môže vypĺňať aj krížovky. Klient si tiež všimol, že odkedy užíva Staphysagriu, začal viac vyjadrovať svoj názor v konflikte. Predtým mal tendenciu stiahnuť sa a potichu si myslieť svoje.

starí rodičiaHomeopatia v období starnutia

Obdobie starnutia a problémy s ním spojené sú neodvratnou a prirodzenou súčasťou života každého z nás. Aj v tomto veku pomáha homeopatia dosiahnuť optimálnu rovnováhu na fyzickej a psychickej úrovni. Okrem vyššie zmienených problémov je tiež často používanou formou pomoci pri ochoreniach pohybového aparátu, pri kožných a tráviacich problémoch. Zlepšuje psychiku, spánok a vitalitu, čo vedie k možnosti aktívnejšieho a pružnejšieho života.

Mgr. Janette Bakajsová, SAKHom.

Foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Nevšedné pohľady – Berlínsky múr v homeopatii
Nasledujúci článok
Homeopatia a deti
Menu