Homeopatiká na slabosť po chrípke

  1. Domov
  2. Homeopatické rady
  3. Homeopatiká na slabosť po chrípke
slabosť po chrípke

Prekonali ste chrípku a cítite sa po nej slabí a vyčerpaní?

Slabosť, ktorá pretrváva po odznení chrípky, nie je zriedkavá záležitosť. Práve naopak. Takýto scenár je častý v prípadoch, kedy boli pri liečbe použité bežne zaužívané prostriedky z lekárne.

Tie síce úspešne pomôžu odstrániť teplotu a nepríjemné príznaky chrípky, no vzhľadom na to, že majú dosah len na fyzickú úroveň, nedokážu ovplyvniť a podporiť stav našej životnej energie, ktorá je chorobou oslabená. To sa potom prejaví tým, že človek sa naďalej, aj po odznení príznakov cíti slabý, unavený, bez energie, akoby bol stále chorý.

Homeopatia môže byť tou správnou voľbou, ako podporiť životnú silu a prinavrátiť energiu do života.

správna voľba

3 homeopatiká na slabosť a únavu po chrípke

Gelsemium sempervirens

Užívajte v prípade, ak pociťujete silnú únavu, slabosť až apatiu. Každý pohyb je pre vás ťažký, namáhavý, ledva sa donútite k nejakej pracovnej činnosti. Kvôli slabosti a pocitu ťažoby by ste najradšej ráno ani oči neotvorili, nieto z postele vyliezli.

China officinalis

China bude užitočná, ak ste sa počas chrípkového ochorenia hlavne výdatne a veľa potili, no po odznení príznakov sa cítite naďalej slabí a vyčerpaní. Môžete byť na pohľad bledí, máte kruhy pod očami. Končatiny sú unavené a ťažké.

Kalium phosphoricum

Pomôže vám, ak sa cítite po chrípke vyčerpaní nielen fyzicky, ale aj psychicky. Ledva premýšľate, máte akoby zahmlenú myseľ. V tomto stave sa môžu o slovo začať hlásiť aj prvé náznaky depresie so strachom o vlastné zdravie a nespavosťou.

Ako dávkovať?

Vhodné homeopatikum vyberte na základe prítomných príznakov tak, aby bolo čo najpodobnejšie a užívať ho môžete v potencii 9 alebo 30 CH 2 – 3 x denne po dobu 1 týždňa.

Samozrejme, toto zďaleka nie sú vymenované všetky možnosti, preto ak ani jedno homeopatikum nezodpovedá vášmu stavu a chceli by ste si pomôcť homeopaticky, môžete sa na mňa obrátiť telefonicky / mailom a využiť moje poradenské služby.

Janette Bakajsová

Foto: freepik.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Strach, neistota a homeopatia
Nasledujúci článok
Alergie a homeopatia
Menu