Strach, neistota a homeopatia

  1. Domov
  2. Psychické ťažkosti
  3. Strach, neistota a homeopatia
žena preživajúca strach

Tento článok píšem v dobe, kedy takmer celý svet je zahalený rúškom strachu. V dobe, kedy nevieme, čo prinesie zajtrajšok. Strach a neistota na nás číhajú z každej strany. Nepýtajú sa nás zdvorilo, „smieme vojsť a narušiť vaše pohodlie, váš pocit bezpečia?“ Jednoducho vojdú, a ďalej záleží už od nastavenia každého z nás, do akej miery a v akej forme sa prejavia. Presnejšie povedané, do akej miery im to my sami dovolíme.

Strach oslabuje nás aj imunitný systém

Keď človeku hrozí nebezpečenstvo, do krvi sa okamžite vyplavuje množstvo hormónov, ktoré zrýchľujú pulz, zvyšujú tlak, zrýchľujú metabolizmus a vyvolávajú napätie vo svaloch. Je to normálna obranná reakcia, ktorú človek potrebuje. Ak sa ale strach stáva hlavnou emóciou, a to aj vtedy, ak bezprostredne žiadne nebezpečenstvo nehrozí, udržiava nás v neustálom napätí. Nepretržité vnútorné napätie vedie k vzniku zdravotných problémov. Strach nás totiž oslabuje, doslova. Bráni konať nám aj imunitnému systému.

strach a neistota

Prekonajte strach pomocou homeopatie

Spôsobov, ako uvoľniť emóciu strachu, je viacero. O homeopatii môžete uvažovať ako o možnosti prvej voľby, ale aj vtedy, ak ste už skúsili rôzne iné techniky, a napriek tomu strach nad vami stále vedie 1:0.

Úlohou homeopatie je vrátiť organizmus späť do stavu rovnováhy. Jemne, prirodzene, bez vedľajších účinkov a na všetkých jeho úrovniach.

Srdce mi bilo ako zvon

Keď sa u nás ešte len začala šíriť epidémia koronavírusu, mnohí sme sa ocitli tvárou v tvár strachu o seba, o svojich blízkych. Nepríjemné pocity strachu prežívala aj moja kamarátka, mamka malého chlapčeka. Keďže má za sebou polročný kurz homeopatie, a túto metódu už dlhšie využíva doma a vo svojej rodine, vedela si pohotovo pomôcť vo chvíľach, keď jej bolo najhoršie. Takáto je jej skúsenosť.

„Zrazu som sa ocitla v situácii, že som cítila veľký strach z toho, že môj syn ochorie. Vrátili sa mi spomienky na to, keď mu zlyhalo dýchanie a bol v umelom spánku na ARE. Bolo to strašné. Nevedela som sa ani nadýchnuť. Chvíľu som to pozorovala, a už keď mi bilo srdce ako zvon, že som normálne počula v hlave každý jeho úder, tak som si spomenula na Arsenicum album.

Po druhej dávke sa upokojilo srdce a vnútorné chvenie, aj nádych bol hlbší. Dávam si ho teraz 2x denne, ráno a večer. Udržiava ma to v takom mentálnom stave, že áno, môže sa to stať, ale zatiaľ sa to nestane. A v prípade, že predsa k tomu dôjde, tak budem konať. Veď predsa viem, čo mám robiť.

Myslím si, že som dostala panický atak spôsobený prežitou situáciou z minulosti a množstvom prijatých informácií zo súčasnosti. Arsenicum album ma postupne vyladilo tak, že som sa upokojila, a začala viac premýšľať hlavou ako spomienkami. Viem, že mi išlo hlavou: „tak toto ja už nedám, ten pohlaď na dieťa na umelej ventilácii, keď za neho dýchajú prístroje“. Potom som sa nad tým zamyslela a prišlo mi, že je dôležité si uvedomiť, že aj za tým strachom o život dieťaťa je strach z toho, že by ma to tak veľmi bolelo, až by som to nezvládla. A to je skrytý strach o samu seba.“

Apokalypsa priamo pred očami

Nedávno ma kontaktoval môj klient, ktorý kvôli strachu z nákazy koronavírusom už niekoľko nocí nedokáže spať. Má silný strach o svoje zdravie aj o zdravie členov svojej rodiny. Keď má ísť do obchodu, chytá ho panika. Čo keď sa niekde nakazí? Večer si ľahne do postele a nedokáže zaspať. Pred očami vidí obraz s apokalypsou, ako sa celý spoločenský systém rúti, ako v nemocniciach umierajú ľudia, pretože sú vo veľmi hroznom stave. Následne celú noc analyzuje a premýšľa nad tým, čo môže v tejto veci urobiť, ako konať, ako sa zachovať. Skúšal sa už aj opiť, aby zabránil vtieravým myšlienkam, ale veľmi to nepomohlo. Jeho trojročná dcéra má práve horúčku a obáva sa, že sa niekde mohla nakaziť tým obávaným koronavírusom.

koronavírus, strach z nákazy

Rovnako ako v prvom prípade, aj tu veľmi rýchlo pomohlo Arsenicum album, ktoré som mu odporučila v potencii 30 CH užívať 3 x denne po dobu troch dní. Už na druhý deň sa klient duševne upokojil do takej miery, že večer dokázal zaspať a prespať celú noc. Odvtedy sa má stále dobre, dokáže spať a premýšľať racionálne. Neprepadajú ho myšlienky apokalypsy, paniky a nadmerného strachu. V užívaní homeopatika pokračuje naďalej v dávkovaní jedenkrát denne.

Strach z choroby a Arsenicum album

Nechcem vyvolať dojem, že Arsenicum album je jediným vhodným homeopatikom na strach z nákazy a choroby. No v čase šírenia epidémie a možnosti potencionálnej nákazy vírusom sa mnoho ľudí môže chtiac-nechtiac dostať do obrazu (myšlienkového postoja) práve tohto homeopatika. A to vo väčšej či menšej miere.

Čo to znamená?

Pre Arsenicum album je najdôležitejšie mať všetko pod kontrolou, aj svoje zdravie.

Najhoršia je preň fyzická neistota, ktorej hlavným prejavom je hypochondria. Táto téma sa naplno odzrkadlí v myšlienkovom postoji človeka. Zrazu dostane pocit, že všade okolo neho sú potencionálni prenášači nákazy. Stačí, že niekto zakašle alebo si kýchne, a okamžite ho zaradí medzi tých podozrivých. Spomenie si, že nedávno mal zvýšenú teplotu. Čo ak to je znamenie, prvý príznak? Určite sa niekde nakazil, a teraz on sám je prenášačom toho „smrteľného“ vírusu. Čo teraz? Čo ak zomrie? Začne sa viac a viac pozorovať, umývať si ruky častejšie, než je potrebné, čítať všetky dostupné informácie o tom, ako sa chrániť, aké sú možnosti liečby. Čím väčší pocit neistoty a ohrozenia prežíva, tým je viac nepokojný, zároveň opatrnejší. A tak v snahe eliminovať možnosť nákazy a udržať si zdravie, začne všetko vo svojom okolí udržiavať priam v sterilnej čistote. A to všetko s cieľom dostať strach z choroby, zo smrti či pocit neistoty pod kontrolu.  

často si umývať ruky

Ide o stav mysle. O myšlienkový postoj človeka. Niekto podľahne strachu viac, iný menej. Ak sa v opísanom stave spoznávate, je veľmi pravdepodobné, že Arsenicum album vám pomôže.

Kde niečo končí, iné začína

Je prirodzené, že sa bojíme toho, čo nepoznáme. Život v neistote prináša so sebou nepohodu, ale aj mnohé dôležité otázky. Zároveň otvára priestor pre zrod niečoho nového, čo by nás predtým v stave zabehnutých koľají a iluzórnej istoty ani nenapadlo. Veď čo už je na svete isté? S istotou môžeme tvrdiť akurát to, že všetko okolo nás a rovnako my sami podliehame neustálej zmene. Ani človek nie je tým istým, akým bol v čase svojho narodenia, detstva, dospievania atď.

Viac dôvery v seba, k ostatným, k udalostiam, k tomu, že všetko sa pre niečo deje, že všetko má aj svoj hlbší význam, pomôže vymaniť sa z pocitov strachu. A keď si nebudete vedieť pomôcť, spomeňte si na homeopatiu. Homeopatia je tu pre nás všetkých.

Janette Bakajsová

Foto: freepik.com


Prečítajte si tiež…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Oslabená imunita a zvýšená chorobnosť
Nasledujúci článok
Homeopatiká na slabosť po chrípke
Menu