Alergie a homeopatia

 1. Domov
 2. Chronické problémy
 3. Alergie a homeopatia
alergia a homeopatia

Trápia vás alergie? Cieľom tohto článku je poukázať na možné riešenie alergických problémov, ktoré so sebou prináša homeopatická liečba.

Alergie sa stali fenoménom súčasnej doby. Štatistiky to hovoria jasne, postihujú už každého tretieho človeka a zvyšujúca tendencia ich výskytu sa zaznamenáva najmä u detí. V súvislosti s tým sa hovorí o viacerých možných príčinách. Znečistenie prostredia, životný štýl, v neposlednom rade prehnaná ochrana detí pred bežnými nástrahami každodenného života.

Iný pohľad na vznik alergií sa nám naskytne, ak pôjdeme do hlbších úrovní a vzťahov. Tak ako mnoho iných zdravotných problémov, aj alergia má svoj pôvod v psychickej oblasti. O tom, že je následkom duševného naladenia, svedčí aj fakt, že v narkóze sa alergické príznaky nevyskytujú.

Preto účinné riešenie nájdeme v celostnej medicíne, akou je aj homeopatia.

Homeopatia, celostná medicína
Homeopatia je celostná medicína

Homeopatia lieči alergie, lebo pôsobí celostne

Dobrou správou je, že homeopatia vám môže pomôcť zmierniť nepríjemné alergické prejavy v ich najakútnejšej forme, ale zároveň vyliečiť alergiu natrvalo. Je to preto, lebo pôsobí celostne. V prvom rade sa lieči človek ako celok a nielen alergia. Preto pri samotnom výbere homeopatického lieku beriem do úvahy všetky príznaky alergie, kedy a ako sa prejavuje, zároveň aj problém alebo situáciu, v ktorej sa človek nachádza, s čím sa nevie vyrovnať.

Podobne je to aj u detských klientov. Je pravda, že malé dieťa nám veľa nepovie o svojom trápení, no je zrkadlom svojich rodičov. A tak všetko podstatné mám možnosť dozvedieť sa priamo od nich, z ich rodinnej atmosféry, zo situácií, ktorým doma čelia, zo zmien, ktoré im život priniesol.

Homeopatikum vybraté na základe mentálneho a psychického stavu má dlhodobý a zároveň hlboký účinok.

Z vlastnej skúsenosti

Výhodu užívania homeopatických prostriedkov vidím najmä v tom, že nespôsobujú vedľajšie účinky, ako je napríklad ospalosť počas užívania antihistaminík. Bezpečne ich môžu teda užívať aj naši najmenší. Sama mám s tým veľmi dobrú skúsenosť u môjho syna.

Tu sa v spomienke vrátim do obdobia spred desiatich rokov. Trápili ho vtedy alergické prejavy v podobe opuchnutých, zapálených očí, plného nosa, sťaženého pískavého dýchania a opakované zápaly priedušiek. Bolo to obdobie, kedy nám štandardná konvenčná liečba neprinášala uspokojivé výsledky. Nevedeli sme sa pomocou nej vymaniť z kolotoča chorôb.

V tom čase mi život do cesty prihral možnosť homeopatickej liečby, po ktorej som intuitívne a s vedomím, že za alergiou sa skrýva niečo viac, siahla. Na moje prekvapenie som už od prvých dávok homeopatika videla zlepšenie jeho zdravotného stavu. Netrvalo dlho a zápaly priedušiek sa čoraz menej krát opakovali, dokonca z roka na rok viditeľne ustupovali prejavy alergie až jedného dňa sa aj napriek pobytu v priestore alergénu vôbec neobjavili.

Homeopatiká nám robili dobrú službu aj pri akútnych alergických záchvatoch, ktoré v poslednom štádiu liečby postihovali najmä oči vo forme dráždivého slzenia, svrbenia a opuchu. Tieto príznaky rýchlo ustúpili po užití Euphrasie.

Celostný účinok homeopatie sa prejavil v tom, že syn začal byť viac sebavedomejší, lepšie zvládal rôzne stresové situácie a mal menej strachov. Začal byť prirodzene viac sám sebou. Ten proces bol veľmi jemný, pozvoľný a na ňom som videla, že nie je možné dosiahnuť trvalé vyliečenie bez toho, aby zmena nenastala aj vo vnútri.

Čaro homeopatie spočíva v jej prirodzenom pôsobení, v jej schopnosti vyladiť dušu a telo človeka na harmonickú nôtu.

Dnes môj syn môže naplno a bez zdravotného obmedzenia rozvíjať športový talent, ktorý mu bol daný do vienka a napĺňať tak svoj potenciál v živote.

A ja som vďaka jeho alergii začala napĺňať ten svoj ????

Z homeopatickej praxe

S liečbou alergií sa stretávam naďalej, tentokrát už prostredníctvom homeopatickej praxe. Najlepšie výsledky dosahujeme celkovou konštitučnou liečbou, kedy klient užíva homeopatikum vybraté individuálne v duchu základného princípu homeopatie, ktorým je zákon podobnosti.

Konštitučná liečba alergií je často proces, počas ktorého uzdravenie prichádza postupne. Prebieha podobne ako v prípade môjho syna, že z mesiaca na mesiac, zo sezóny na sezónu a z roka na rok sa klient cíti lepšie, alergické prejavy slabnú až nakoniec úplne vymiznú.

Ale stáva sa tiež, že k vyliečeniu dôjde už po prvých dávkach homeopatika. Stalo sa tak napríklad v prípade milej a šarmantnej pani, ktorá ma pre dlhoročnú alergiu na zlatobyľ a ambróziu navštívila v máji pred dvoma rokmi. Najviac ju trápilo, že jej to postihovalo hlasivky a nemohla rozprávať. Okrem toho sa jej veľmi ťažko dýchalo, mala prejavy astmy, bola zahlienená a tento nepríjemný stav ju fyzicky veľmi vyčerpával. V minulosti mala tiež opakované zápaly priedušiek.

Za posledných pätnásť rokov nemala tak silné prejavy ako počas roka, v ktorom ma navštívila. A aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodla vyskúšať homeopatiu.

Na základe osobnej konzultácie som pre ňu vybrala menej známe rastlinné homeopatikum Marrubium vulgare. Mesiac po našej prvej konzultácii mi klientka zavolala s tým, že už nemá žiadne príznaky alergie. Homeopatikum užívala raz za dva týždne približne štyri mesiace. Doteraz sa má veľmi dobre. Okrem toho sa zlepšil aj jej psychický stav a spánok.

Janette Bakajsová

Foto: wikipedia.org, freepik.com

Článok bol publikovaný v časopise Dieťa č. 2-3/2020

Tieto články ste už čítali?

1 komentár. Leave new

 • Dobrý deň pani Janette,

  poprosila by som Vás o informáciu o homeopatii RINITAL – obsahuje:
  CARDIOSPERMUM HALICACABUM D3, GALPHIMIA GLAUCA D2 A LUFFA OPERCULATA D4
  Máme možnosť tu na Slovensku zohnať tento liek? Pre odídencov z Ukrajiny deti.
  RHINOALERGY neobsahuje spomenuté homeopatiká.
  Ďakujem,
  s láskou Jarmila

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Homeopatiká na slabosť po chrípke
Nasledujúci článok
Alergia a homeopatiká na zmiernenie akútnych prejavov
Menu