Alergia a homeopatiká na zmiernenie akútnych prejavov

  1. Domov
  2. Homeopatické rady
  3. Alergia a homeopatiká na zmiernenie akútnych prejavov
alergia

Alergia sa môže stať spomienkou. Ako? Pomocou homeopatie.

Homeopatia vám pomôže zmierniť nepríjemné alergické prejavy v ich najakútnejšej forme, ale zároveň vyliečiť alergiu natrvalo.

Niektoré prípady si okrem individuálne vybratého homeopatika vyžadujú ešte podávanie tzv. akútneho homeopatika, ktoré klient užíva na zmiernenie akútnych alergických záchvatov.

Pri jeho výbere sa orientujeme predovšetkým podľa príznakov, akými sa alergia u konkrétneho človeka prejavuje. V homeopatii voláme tento spôsob určenia homeopatika klinický predpis. Nezáleží pritom, či ide o alergiu na peľ, trávy, prach alebo srsť zvierat.

Alergia a homeopatiká, ktoré pomôžu zmierniť jej akútne prejavy

Trápi vás alergia? Homeopatikum na zmiernenie alergických prejavov môžete skúsiť bezpečne užívať aj vy alebo vaše dieťa.

V nasledujúcich riadkoch uvádzam prehľad tých najčastejšie používaných. Ako vždy, pri výbere sa riaďte podobnosťou medzi popisom homeopatika a alergickými príznakmi v ich akútnej fáze. O správnosti výberu sa presvedčíte rýchlo, lebo účinok prichádza v týchto prípadoch už s prvými dávkami homeopatického lieku.

Allium cepa

Allium cepa, homeopatikum pripravené z cibule, je často používané pri alergickej nádche s kýchaním. Jeho príznaky sa do veľkej miery podobajú tým, ktoré sami pociťujeme pri krájaní cibule. Z nosa vyteká silný vodnatý výtok, ktorý páli a spôsobuje dráždenie nosovej sliznice a pokožky medzi nosom a hornou perou. Oči tiež výdatne slzia, ale nepália tak ako výtok z nosa. Človeku sa výrazne uľaví na chladnom čerstvom vzduchu.

Allium cepa homeopatikum, alergia
Allium cepa homeopatikum

Euphrasia officinalis

Inou reakciou na alergén býva zápal spojovky, ktorý sa môže prejaviť sčervenaním, svrbením a dráždivým slzením očí. Človek má tendenciu šúchať si oko v snahe zbaviť sa svrbenia. Tým samozrejme dochádza k ešte väčšiemu dráždeniu a svrbeniu. V takomto prípade pomôže homeopatikum Euphrasia officinalis. Prítomná môže byť aj vodnatá nádcha, ktorá na rozdiel od očí nedráždi okolie nosa a nespôsobuje pálenie.

Apis mellifica

Pri výraznom opuchu očného viečka so začervenaním a s pocitom pálenia v oku, použite homeopatikum Apis mellifica. Vhodnosť tohto homeopatika si potvrdíte priložením studeného obkladu na oko, ktorý alergické prejavy citeľne zmierni.  

Nux vomica

Nux vomica bude vhodná v prípade, ak sa alergia bude prejavovať príznakmi ako je upchatý nos (najmä v noci) a silné záchvaty kýchania ráno po vstávaní spolu s citlivosťou na pachy a prievan.

Sabadilla

Homeopatikum Sabadilla pomôže, ak najvýraznejším príznakom budú opakované silné záchvaty kýchania, ktoré vyvoláva neustále svrbenie a šteklenie v nose a vzadu na podnebí. Pre Sabadillu je typická výrazná citlivosť na vôňu kvetov. Nádcha je zväčša hojná, vodnatá a môže sa striedať s upchatým nosom. Oči môžu byť červené a slziť pri každom kýchnutí. Celkové zlepšenie nastáva v teple a naopak v chlade sa príznaky zhoršujú. Spolu s alergickou nádchou sa môže objaviť aj suchý kašeľ.

Wyethia helenoides

Wyethia helenoides patrí k menej známym homeopatikám a úľavu prinesie v prípade, ak najvýraznejším príznakom je šteklenie na podnebí, až si ho človek snaží zvnútra trieť jazykom a pocit suchosti v nosohltane.

Dávkovanie

Všetky uvedené homeopatiká užívajte v potencii 9 CH podľa potreby 3 – 5 krát denne po dobu niekoľkých dní až do zlepšenia príznakov.

Základným pravidlom užívania homeopatík je, že čím lepšie sa cítite, tým menej krát homeopatikum užívate.

Samozrejme, že alergické prejavy netreba podceňovať, a preto v prípade pretrvávajúcich ťažkostí neváhajte vyhľadať odbornú pomoc alebo sa objednajte na homeopatické vyšetrenie.

Janette Bakajsová

Foto: Allium cepa│ID 170510653 © Natallia Khlapushyna Dreamstime.com

Článok bol publikovaný v časopise Dieťa č. 2 – 3/2020.

Čítajte viac o homeopatii

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Predchádzajúci článok
Alergie a homeopatia
Nasledujúci článok
Tráviace problémy a Arsenicum album
Menu