Online poradňa

Chronický kašeľ u detí

Príčiny vzniku kašľa môžu byť rôzne a s istotou môžeme tvrdiť len, že tak ako iné ochorenia je spôsobený následkom nerovnováhy, ktorá zasahuje celého človeka. Pod slovom celého mám na mysli fyzický, psychický aj duševný stav. Úlohou homeopata nie je stanoviť príčinu, prečo dieťa kašle, ale prostredníctvom homeopatického lieku obnoviť narušenú rovnováhu na všetkých úrovniach. 

(viac…)
Nekomentované

Naša imunita a vzťahy

Zimné obdobie je skúškou našej fyzickej a psychickej imunity. Nedostatok denného svetla spolu s vonkajšou nepriazňou má na svedomí  zvyšujúci sa počet ochorení a melancholických nálad. Skúškou prežitia v tomto období prechádzajú aj vzťahy.

(viac…)
Nekomentované

Autizmus a homeopatia

Detí, ktoré nezapadajú alebo sa vymykajú norme, neustále pribúda. Ich inakosť chtiac nechtiac priťahuje pozornosť iných, často v negatívnom zmysle. Považujú sa za nevychované, neprispôsobivé. Väčšinou skončia s diagnózou autizmus, hyperaktivita alebo porucha pozornosti.

(viac…)
Nekomentované

Cestovná lekárnička pre celú rodinu

Leto je obdobím, kedy podnikáme cesty za oddychom alebo dobrodružstvom. Už či ho strávime poznávaním nových krajín a miest, turistikou v prírode alebo pri mori, jedno máme spoločné. Je to cestovná lekárnička. Ak navyše uprednostňujete prírodný spôsob liečby, základná homeopatická lekárnička môže byť pre vás tá správna voľba.

(viac…)
Nekomentované

Alergia a homeopatiká na zmiernenie akútnych prejavov

Alergia sa môže stať spomienkou. Ako? Pomocou homeopatie.

Homeopatia vám pomôže zmierniť nepríjemné alergické prejavy v ich najakútnejšej forme, ale zároveň vyliečiť alergiu natrvalo.

Niektoré prípady si okrem individuálne vybratého homeopatika vyžadujú ešte podávanie tzv. akútneho homeopatika, ktoré klient užíva na zmiernenie akútnych alergických záchvatov.

(viac…)
Nekomentované

Alergie a homeopatia

Trápia vás alergie? Cieľom tohto článku je poukázať na možné riešenie alergických problémov, ktoré so sebou prináša homeopatická liečba.

Alergie sa stali fenoménom súčasnej doby. Štatistiky to hovoria jasne, postihujú už každého tretieho človeka a zvyšujúca tendencia ich výskytu sa zaznamenáva najmä u detí. V súvislosti s tým sa hovorí o viacerých možných príčinách. Znečistenie prostredia, životný štýl, v neposlednom rade prehnaná ochrana detí pred bežnými nástrahami každodenného života.

Zobraziť viac
Nekomentované

Homeopatiká na slabosť po chrípke

Prekonali ste chrípku a cítite sa po nej slabí a vyčerpaní?

Slabosť, ktorá pretrváva po odznení chrípky, nie je zriedkavá záležitosť. Práve naopak. Takýto scenár je častý v prípadoch, kedy boli pri liečbe použité bežne zaužívané prostriedky z lekárne.

(viac…)
Nekomentované

Strach, neistota a homeopatia

Tento článok píšem v dobe, kedy takmer celý svet je zahalený rúškom strachu. V dobe, kedy nevieme, čo prinesie zajtrajšok. Strach a neistota na nás číhajú z každej strany. Nepýtajú sa nás zdvorilo, „smieme vojsť a narušiť vaše pohodlie, váš pocit bezpečia?“ Jednoducho vojdú, a ďalej záleží už od nastavenia každého z nás, do akej miery a v akej forme sa prejavia. Presnejšie povedané, do akej miery im to my sami dovolíme.

(viac…)
Nekomentované

Oslabená imunita a zvýšená chorobnosť

Zimné obdobie býva postrachom rodičov detí v predškolskom veku, kedy v nejednej rodine zavládne nekončiaci kolotoč kašľov a prechladnutí. Dôležitú rolu v tom nepochybne zohráva aj imunita. Tá sa v prvých rokoch života ešte len vyvíja, preto je prirodzené, že nástupom do škôlky začne byť bežne zdravé dieťa viac chorľavejšie a to najmä v zimných mesiacoch. Problém nastáva, ak sa z choroby nie a nie dostať, imunita to nezvláda, a dieťa zostáva pre pretrvávajúce zdravotné ťažkosti viac doma ako v škôlke. Možno je vám táto situácia dôverne známa a kladiete si otázku, ako z toho von?

(viac…)
Nekomentované

Kašeľ, prechladnutie, virózy

Tipy pre homeopatickú samoliečbu

Jednoduché akútne prechladnutie, kašeľ alebo virózu môžete vyliečiť homeopaticky aj samy. Pod akútnymi chorobami myslíme také, ktoré netrvajú dlho a neopakujú sa často.

(viac…)
Nekomentované

Tehotenstvo a príprava na pôrod

Tehotenstvo vnímame ako jedno z najkrajších období v živote ženy. Nezabudnuteľné okamihy oslavy nového života prinášajú so sebou vlnu emócií, radosti aj očakávania, kedy si prajeme, aby to pre obe strany dopadlo čo najideálnejšie. V tomto obzvlášť citlivom období podáva homeopatia pomocnú ruku budúcim mamičkám na celom svete už viac ako dvesto rokov.

(viac…)
Nekomentované

Výhody homeopatie

Užívanie homeopatie prináša mnoho výhod.

Tie najdôležitejšie som zhrnula do 10 bodov.

10 dôvodov pre homeopatiu

 1. Homeopatia je celostná metóda liečby. Vníma človeka ako celok a zohľadňuje jeho jedinečnosť, osobnosť, povahu a situáciu v procese ochorenia a liečby.
 2. Pôsobí prirodzene. Nespôsobuje vedľajšie účinky a nevedie k závislosti na užívaní. 
 3. Homeopatiká nepatria medzi dopingové látky a nepodliehajú exspirácii.
 4. Homeopatia je bezpečná a vhodná pre všetky vekové kategórie vrátane novorodencov a tehotných žien.
 5. Pomáha rovnako účinne pri akútnych, chronických, autoimunitných ochoreniach, alergiách a psychických problémoch.
 6. Homeopatická konzultácia prebieha v dôvernej atmosfére vo forme osobného rozhovoru bez čakania v preplnenej čakárni.
 7. Homeopatia je v porovnaní s konvenčnou liečbou finančne nenáročná a ekologická. Homeopatiká nie sú testované na zvieratách a neznečisťujú naše životné prostredie.
 8. Homeopatia podporuje imunitný systém a pomáha zvyšovať odolnosť voči chorobám, infekciám a stresu.
 9. Medzi výhody homeopatie patrí aj fakt, že výrazne skracuje dobu rekonvalescencie a práceneschopnosti.
 10. Jedna homeopatická lekárnička je vhodná pre všetkých členov rodiny doma aj na cestách.

Homeopatia a žlčníkové kamene

Z pohľadu homeopatie sú príčiny mnohých ochorení skryté v nás samých, tak ako to zistila aj psychosomatická medicína v posledných rokoch. Veľmi často sa za bolesťou, ktorú cítime, skrýva nejaká vnútorná príčina. Cieľom homeopatickej liečby nie je len trvalé odstránenie bolesti a nepríjemných príznakov ochorenia, aj keď ide o žlčníkové kamene. Tie sú len vrcholom ľadovca a ich odstránením sa príčina toho, prečo k ochoreniu došlo, nevyrieši. V samotnom procese liečby je dôležité, aby sa homeopatikum dotklo zranenia hlboko v nás.

(viac…)
Nekomentované

Homeopatia a problémy pri nástupe do škôlky – 1.časť

V živote každého dieťaťa nadíde skôr či neskôr deň, kedy je zoči voči postavené pred veľkú výzvu. Musí opustiť svoj bezpečný prístav menom „mama“ a vydať sa do škôlky. Do jej neznámeho sveta netušiac pritom, čo ho tam čaká. Nie každé dieťa je na túto zmenu rovnako pripravené. Reakcie môžu byť rôzne. Zatiaľ čo jedno prekračuje prah škôlky s odvahou a nadšením, iné sa tvári hrdinsky. Ďalšie zas túto neželanú zmenu nástojčivo odmieta.

(viac…)
Nekomentované

Zápal močových ciest

Nedostatok slnečného svetla spolu s vonkajšou nepriazňou máva na svedomí  zvyšujúci sa počet ochorení. Obzvlášť citlivé na vlhko a chlad sú močové cesty. Diskomfortom v tejto oblasti trpíme najmä my ženy vždy, keď sa objaví zápal močových ciest. Tento fakt sa zvykne vysvetľovať tým, že máme kratšiu močovú trubicu ako muž, tým pádom sme viac náchylnejšie k vniknutiu mikroorganizmov z vonkajšieho prostredia.

(viac…)
5 komentárov

Homeopatická lekárnička cestovateľa

Leto je tu! A s ním aj obdobie prázdnin, výletov a dovoleniek. Či mierime do hôr alebo k moru, podnikáme cesty v rámci Slovenska alebo cestujeme za hranice do blízkych či ďalekých exotických krajín, jedno máme spoločné. Príručnú lekárničku. Ak sa vyskytne choroba, poraníme sa alebo to preženieme s pobytom na horúcom slnku, je praktické mať účinný prostriedok po ruke. Ak navyše uprednostňujete prírodný spôsob liečby, základná homeopatická lekárnička bude tá správna voľba.

(viac…)
Nekomentované

Homeopatická liečba detí

Homeopatická liečba detí prináša hneď niekoľko výhod.

Homeopatiká sú bezpečné pre deti už od narodenia, nevyvolávajú nevoľnosť ani zvracanie, nenarúšajú trávenie a črevnú mikroflóru, čo je častý problém počas antibiotickej liečby. Navyše ich užívanie je ľahké ako hračka. Homeopatické globulky majú príjemnú chuť, preto ich deti prijímajú s radosťou, bez zbytočného boja a odporu. Pre najmenšie deti a novorodencov sa odporúča užívať homeopatikum vo forme roztoku, ktorý sa podáva jednoducho pomocou kvapkadla alebo na umelohmotnej lyžičke.

(viac…)
10 komentárov

Homeopatia a životné výzvy

Koniec roka prináša so sebou nádych nostalgie a nové výzvy.

Dlhé zimné večery nás nútia spomaliť, zamýšľať sa nad uplynulým obdobím a poupratovať si v hlavách. Viac ako inokedy bilancujeme naše životy a dávame si predsavzatia na ďalšie obdobie. Život sám nám prináša nové výzvy. Možno by sme sa chceli v živote posunúť o krok ďalej, zmeniť smer, návyky alebo sa otvoriť novým možnostiam. A čakáme na ten správny okamih. Týmto postojom zmenu len nenápadne odkladáme. Ak chceme niečo v našom živote zmeniť, nepotrebujeme k tomu správny okamih, predsavzatie ani čakať na nový rok. Najlepšie je začať hneď teraz. (viac…)

Nekomentované

Helikobakter a problémy s trávením

Limenitis bredowii – na motýlich krídlach za lepším zajtrajškom

Medzi časté ťažkosti homeopatickej skupiny motýľov patria tráviace problémy a alergie. Homeopatikum z motýľa Limenitis bredowii (slovenský názov bielopásovec) našlo svoje opodstatnenie pri probléme s trávením spôsobeným helikobakterom u mladej šarmantnej mamky dvoch malých detí. Okrem toho ju trápili potravinové alergie, najmä na mlieko, nafukovanie a škvŕkanie v bruchu. (viac…)

4 komentáre

Hľadanie svojho priestoru v živote

Morpho peleides – homeopatikum z tropického motýľa

Motýle sú dnes čoraz častejšie využívané vo forme homeopatického lieku, prostredníctvom ktorého prinášajú úľavu v chorobách stále väčšiemu počtu ľudí. K homeopatovi prichádzajú najčastejšie pre problémy s kožou, chronickým zápalom dutín a močového mechúra i s autoimunitnými ochoreniami.

Kvôli dlhotrvajúcej frontálnej sinusitíde ma v novembri minulého roku navštívila mladá žena, ktorá už na prvý pohľad pôsobila veľmi zaujímavo. Citlivo a farebne zladené oblečenie s make upom prezrádzalo zmysel pre estetiku. Rozprávala o sebe otvorene, s určitou dávkou ľahkosti a nadhľadu.

(viac…)

Nekomentované

Motýle v homeopatii

Americký spisovateľ Nathaniel Hawthorne povedal, že šťastie je ako motýľ, ktorý keď je prenasledovaný, je vždy kúsok pred rukou, ktorá ho chce chytiť, ale ktorý keď si v tichosti sadnete, môže nad vami zažiariť.

motyleMotýle ľudí odjakživa fascinovali a pre ich rôzne formy života sa stali v rôznych kultúrach symbolom ľudskej duchovnej transformácie, rastu a zmeny. V časoch antického Grécka verili, že duša opúšťa telo ako motýľ. Dokonca pre pomenovanie duše a motýľa používali len jedno slovo „psyché“. Tým istým slovom nazývali aj starogrécku bohyňu duševnej krásy, ktorú zobrazovali v podobe motýľa alebo obklopenú viacerými motýľmi. Domorodí Američania považujú motýľa za symbol radosti. V Japonsku je zas symbolom a znakom šťastia, preto sa novomanželom dávajú obrázky s párom motýľov ako požehnanie. V našej kresťanskej tradícii je symbolom duše a vzkriesenia, lebo proces dokonalej premeny od štádia húsenice až po motýľa pripomína nesmrteľnosť duše a kolobeh znovuzrodenia. (viac…)

Nekomentované

Svetový týždeň povedomia o homeopatii

Prednášky o homeopatii v apríli 2018

Svetový týždeň povedomia o homeopatii je udalosť, ktorá sa koná každý rok pri príležitosti narodenia Samuela Hahnemanna 10.apríla.

Počas tohto týždňa homeopati po celom svete informujú verejnosť o efektívnej, rýchlej a bezpečnej homeopatickej liečbe. Vo viacerých krajinách organizujú verejné podujatia, besedy a prednášky, ktoré sú vždy venované konkrétnej téme z oblasti homeopatie. Minuloročný svetový týždeň povedomia bol venovaný homeopatii pre seniorov. Tento rok je pozornosť zameraná na homeopatickú pomoc v tehotenstve a počas pôrodu. Homeopatia je bezpečným riešením pre toto významné obdobie každej ženy. Pomáha prežiť tehotenstvo zdravo a rodiť prirodzene. (viac…)

Nekomentované

Homeopatia a deti

„Dieťa si slobodne vytvára svoje pocity, pokiaľ mu v tom nebránia tie naše“ – Naomi Aldort.

Deti sú naša budúcnosť. Niet pochýb, že všetci rodičia túžia mať svoje deti zdravé a šťastné a robia pre ne to najlepšie, čo je v ich silách a možnostiach. V mojom prípade to boli práve deti, ktoré nielen skrze svoje zdravotné problémy vo mne vzbudili myšlienku vybrať sa inou cestou. Homeopatia je pre nás už dlhé roky tou správnou voľbou a má hneď niekoľko výhod. (viac…)

4 komentáre

Homeopatia v období stárnutia

Prípad zväčšenej prostaty a začiatočného štádia Parkinsonovej choroby

Navštívil ma starší pán na dôchodku, ktorý  sa rozhodol riešiť dlhoročné problémy s prostatou pomocou homeopatie. V čase návštevy bola prostata zväčšená o 40%. Najviac ho trápilo to, že počas noci vstával 3-4 krát pre pocit nutkania na močenie a ráno sa zobúdzal unavený. Užíval na to rôzne predpísané lieky, no neprinášali uspokojivé zlepšenie stavu. Posledný rok sa cítil byť celkovo pomalší, nemal v sebe toľko energie a života ako predtým. (viac…)

Nekomentované

Nevšedné pohľady – Berlínsky múr v homeopatii

S homeopatikom Berlin wall na ceste k prekročeniu múrov strachu

Vývoj a pribúdanie homeopatík je neustály proces. Robia sa stále nové provingy (skúška homeopatického prostriedku), z ktorých získavame nové informácie. Sú obohatením praxe každého homeopata a neraz sa stávajú záchrannou vlajkou v prípadoch, ktoré si v duchu základného princípu podobnosti vyžadujú menej známy homeopatický prostriedok. Veľkú časť nových homeopatík tvoria suroviny z rastlinnej a živočíšnej ríše, no stretnúť sa môžete aj s menej všednými. (viac…)

Homeopatická lekárnička

Vyskladajte si základnú homeopatickú lekárničku.

Homeopatiká pôsobia rýchlo a prirodzene, nezaťažujú organizmus, nespôsobujú vedľajšie účinky a sú rovnako vhodné pre najmenších i dospelých. Navyše vydržia celé roky, lebo pri správnom uchovávaní nepodliehajú exspirácii.

Homeopatiká, ktoré by mala obsahovať základná homeopatická lekárnička.

ACONITUM NAPELUS 30CH

 • Šok, náhla úzkosť, akútny strach
 • Liek 1.voľby na šok pri autonehodách – podať jednorazovo v potencii 200 CH
 • Náhla vysoká teplota, veľký smäd, bez potenia
 • Následky studeného vetra, chladu – teplota, nádcha, kašeľ, prechladenie

APIS MELLIFICA 9CH, 30CH

 • Uštipnutie hmyzom, pichnutie včelou – postihnuté miesto je červené a opuchnuté
 • Pálivá, bodavá bolesť zlepšená studeným obkladom

ARNICA MONTANA 30CH, 200CH

 • Akékoľvek poranenia (odreniny, udretia, modriny), úraz hlavy
 • Malé krvácanie po úraze
 • Šok zo zranenia, strach z dotyku
 • Pred a po operácii, po pôrode, urýchľuje hojenie rán

ARSENICUM ALBUM 9CH, 30CH

 • Otrava jedlom, črevná chrípka
 • Zimomrivý, nepokojný, smädný, pije teplý nápoj po malých dúškoch
 • Ochorenia dýchacích ciest, náhla dušnosť, strach zo zadusenia

BELLADONNA 30CH

 • Vysoká horúčka nad 39,5, náhly nástup, môžu byť prítomné halucinácie
 • Horúca, červená tvár, studené končatiny, rozšírené zreničky
 • Nechce piť pri horúčke (ale môže byť smädný)
 • Pulzujúce bolesti hlavy, hrdla, ucha…

BRYONIA 30CH

 • Chrípkové stavy, bolesti krížov, kĺbov, kašeľ
 • Smäd na studené nápoje, zlepšenie v kľude, silným tlakom, zhoršenie aj nepatrným pohybom

CalendulaCALENDULA 9CH, 30CH

 • Antiseptikum na akékoľvek porania, na otvorené rany

CANTHARIS 30CH

 • Popáleniny, obarenie s pľuzgiermi, s pálivou bolesťou, zlepšené studeným obkladom
 • Zápal močových ciest – pálenie, rezanie pri močení, bolesť pred, počas a po močení

CARBO VEGETABILIS 30CH

 • Kolapsové stavy, totálne vyčerpanie, pocit na odpadnutie, studený pot na čele, studené telo
 • Potreba čerstvého, chladného vzduchu, človek chce byť ovievaný

FERRUM PHOSPHORICUM 30CH

 • Začínajúce stavy zápalových alebo horúčkovitých ochorení, ak je príznaky ochorenia ešte nie sú úplne viditeľné a rozvinuté

GELSEMIUM 30CH

 • Chrípkové stavy s veľkou slabosťou, malátnosť, ospalosť, bez smädu, so zimnicou
 • Tréma, nervozita pred skúškou, slabosť až paralýza

HEPAR SULFUR 9 CH, 30CH

 • Bolesti hrdla s pocitom zabodnutej triesky, hnisavá angína, kašeľ
 • Náhle bolesti ucha, zhoršenie v noci
 • Veľká precitlivenosť na bolesť a studený vzduch, podráždenosť, zimomrivosť, zlepšenie teplom

HYPERICUM PERFORATUM 30CH

 • Poranenia inervovaných oblastí (prstov na ruke, kostrče, pier, zubov) s intenzívnou bolesťou
 • Stomatologické zákroky – vyťahovanie nervov, čistenie zubného kameňa

CHAMOMILLA 30CH

 • Bolesti u detí spojené so silnou podráždenosťou, zhoršenie v noci, zlepšenie rýchlym nosením
 • Prerezávanie zubov, bolesti ucha, kolika u novorodencov
 • Precitlivenosť na bolesť

CHINA 30CH

 • Na stavy dehydratácie po úbytku tekutín v tele (zvracanie, hnačky, silné potenie, po chrípke)

Ledum palustreLEDUM PALUSTRE 30CH

 • Bodné poranenia (klinec a iné špicaté predmety) , poranenie hmyzom, uhryznutie zvieraťom
 • Prevencia proti tetanu
 • Monokel, tmavomodré modriny chladné na dotyk
 • Poštípanie hmyzom – postihnuté miesto je bledé

MERCURIUS 9CH, 30CH

 • Hnisavé angíny, zápach z úst, zhoršenie v noci
 • Hnisavé zápaly ústnej dutiny, afty
 • Bolesti zubov – zubný kaz, hnisavé zápaly, zápaly ďasien

NATRIUM MURIATICUM 9CH

 • Herpes na perách – svrbenie, počiatočná fáza vzniku, bez pľuzgiera

NUX VOMICA 9CH, 30CH

 • Tráviace problémy po ťažkom jedle, po prejedení sa, zápcha
 • Nevoľnosť a bolesť hlavy po alkohole (opica)
 • Chrípkové stavy s podráždenosťou a zimnicou

OSCILLOCOCCINUM

 • Pri prvých príznakoch chrípky podať do 24 – 48 hodín
 • Prevencia počas chrípkového obdobia – 1 dávka raz týždenne
 • 1 dávka = 1 gulička, ale nakoľko sú guličky tohto lieku veľmi drobné, užite ako jednu dávku lieku pár guličiek odsypaných do vrchnáčika)

PHOSPHORUS 9CH, 30CH

 • Krvácanie z nosa a po vytrhnutí zubu s jasnočervenou krvou
 • Kašeľ, laryngitída, bolesť hrtana pri rozprávaní
 • Smäd na studené nápoje, túžba po spoločnosti

PulsatillaPULSATILLA 30CH

 • Nádcha so žlto-medovým až žlto-zeleným výtokom, zlepšenie na čerstvom vzduchu, bez smädu
 • Kašeľ suchý večer a v noci, ráno s vykašliavaním
 • Tráviace problémy po dietetických chybách, po mastnom jedle
 • Plačlivá nálada, túžba po spoločnosti

RHUS TOXICODENDRON 9CH, 30CH

 • Bolesti kĺbov so stuhnutosťou, zlepšené rozhýbaním a pokračujúcim pohybom
 • Herpes na perách, červené svrbivé pľuzgiere – 9 CH
 • Chrípka s bolesťami kĺbov spojená so silným nepokojoms potrebou pohybu

RUTA GRAVEOLENS 9CH, 30CH

 • Vyvrtnutie členka, natiahnutie šliach, tenisový lakeť, bolesť zápästia
 • Bolesti očí z nadmernej únavy (čítanie, šoférovanie, práca za PC)

SILICEA 9 CH

 • Triesky, drobné rany, v ktorých zostal malý úlomok

SYMPHYTUM OFFICINALE 9CH, 30 CH

 • Poranenia chrupaviek a tkanív okolo kĺbov, poranenia okostnice
 • Úraz oka – postihnutá je kosť očnice
 • Zlomeniny – užívať až po umiestnení do sadry

URTICA URENS 9CH, 30CH

 • Popáleniny bez pľuzgierov a obareniny
 • Poštípanie komárom, postihnuté miesto veľmi svrbí, zlepšené studeným obkladom
 • Žihľavka

_________________________________________________________________________

SPÔSOB UŽÍVANIA

Homeopatikum vo forme globulky nechajte voľne rozpustiť pod jazykom.

1 dávka = 1 globulka

Homeopatikum je možné užívať u malých detí aj vo forme roztoku:

 • 1 globulku rozpustite v pohári čistej neperlivej vody, cca.1-1/2 dcl
 • 1 čajová lyžička roztoku = 1 dávka homeopatika
 • pripravený roztok premiešajte a podávajte na umelohmotnej lyžičke

DÁVKOVANIE

Vo veľmi intenzívnych a bolestivých akútnych stavoch podávajte homeopatikum každých 15 minút počas prvej hodiny a následne ďalej každú hodinu počas 1.dňa. Ak sa zdravotný stav začne zlepšovať, užívajte liek nasledujúci 2.deň každé 2-3 hodiny, na 3.deň každé 3-4 hodiny, na 4.-5.deň 2-3 krát do dňa.

Pri bežnom priebehu akútneho ochorenia začnite podávať homeopatikum počas 1.dňa každé 2 hodiny a každým ďalším dňom predlžujte interval podávania.

Pravidlo: Čím lepšie a zdravšie sa cítite, tým menej krát homeopatikum opakujte.

o homeopatii - citáty slávnych

UPOZORNENIE !!!

V prípade, že sa počas užívania prvých max. 10 dávok stav nezlepší, znamená to, že je potrebné iné, presnejšie homeopatikum. O jeho výbere sa poraďte s klasickým homeopatom.

Ako na hemoroidy homeopaticky

Hemoroidy predstavujú chúlostivý problém pre viac ako polovicu populácie. Podľa štatistík postihne toto ochorenie až 75% ľudí nad 25 rokov. (viac…)

Homeopatia pri liečbe nebezpečných epidémií

Homeopatia, známa svojou jemnosťou a bezpečnosťou, preukazuje už viac ako dvesto rokov svoju nemennú a mimoriadnu účinnosť. Je rovnako účinná pri liečbe akútnych, chronických i epidemických infekčných ochorení. Práve o tých epidemických bude reč v nasledujúcich riadkoch. (viac…)

Homeopatia v živote športovcov

V dňoch 10.-16.4.2016 sa konal 12.ročník Svetového týždňa povedomia o homeopatii pod heslom „Homeopatia ako preventívna medicína“ http://www.worldhomeopathy.org/ Pretože nás tento rok čakajú Letné olympijské hry, Svetový týždeň homeopatie kládol dôraz aj na tému športových zranení a spôsobov efektívneho zotavenia sa po úrazoch. Okrem toho sa zaoberal aj otázkou, ako môže homeopatia pomôcť profesionálnym športovcom zvýšiť kvalitu ich zdravia a výkonu.

(viac…)

Ako na kašeľ homeopaticky

Trápi Vás alebo Vaše dieťa kašeľ? Homeopatiká Vám môžu rýchlo a účinne pomôcť. Samozrejme, tak ako pri každom inom ochorení a probléme, aj pri kašli je potrebné vybrať čo najpresnejšie homeopatikum podľa Vašich prítomných príznakov. (viac…)

Homeopatia v bežnom živote

Homeopatia je praktickým a neoceniteľným pomocníkom v našom každodennom živote doma, či na cestách. Jej výhodou je predovšetkým rýchly účinok a úľava v náhle vzniknutých akútnych situáciách. Medzi základné lieky prvej pomoci patria jednoznačne Arnica montana, Aconitum napelusCalendula. (viac…)

Homeopatia – domáca samoliečba

Homeopatické lieky je možné pri jednoduchých akútnych ochoreniach alebo zraneniach aplikovať aj bez základného homeopatického vzdelania a bez homeopata za pomoci dostupných homeopatických príručiek. ► (viac…)

Múdrosť tela

K tomu, aby ľudské telo prežilo, sú na útoky baktérií, vírusov, jedov, alergénov a stresu z okolia vyvinuté jemné obranné mechanizmy tela. ► (viac…)

Vedeli ste?

….že myšlienku základného homeopatického princípu ako prvý pomenoval v 4.stor.p.n.l. Hippokrates, keď povedal „podobné nech je liečené podobným“?

…že homeopatia sa vždy riadila a riadi Hippokratovým výrokom „predovšetkým neuškodiť“ (primum non nocere), ktorý je aj súčasťou jeho kódexu?

…že tento princíp vyjadruje známe porekadlo „klin klinom sa vybíja“? Praktizujeme ho v bežnom živote, keď na pálenie záhy pijeme vodu s citrónovou šťavou – kyslosť citrónu zneutralizuje kyslosť v žalúdku. Alebo ak si obarený/popálený prst vložíme pod teplú vodu – teplo vody postupne zneutralizuje teplo popáleného miesta a rana prestane páliť oveľa skôr ako keby sme ju chladili.

…že pápež Ján Pavol VI. mal svojho osobného homeopata? Bol ním Dr. Antonio Negro a v roku 1964 bol odmenený Rádom svätého Gregora za zásluhy pri rozvoji homeopatie, v roku 2008 obdržal osobné uznanie od pápeža Benedikta XVI. a bol spolutvorcom časopisu Review homeopatickej medicíny. (http://ilovehomoeopathy.com/antonio-negro/#.V0LLlZGLTIV)

…že podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je homeopatia v súčasnosti druhým najväčším terapeutickým smerom na svete a používa ju viac ako 250 miliónov ľudí?

…že vo Švajčiarsku je od mája 2017 v zdravotnom poistení zahrnutá homeopatia, akupunktúra, tradičná čínska medicína, fytoterapia a celostná medicína?

…že užívanie homeopatík v záverečnej fáze tehotenstva znižuje riziko komplikácií pri pôrode o takmer 30% a zároveň skracuje jeho dĺžku o viac ako tri hodiny?(http://homeopathyplus.com/quicker-births-and-fewer-complications/)

…že homeopatia má svoje silné zastúpenie v športe a môžu ju spokojne používať aj vrcholoví športovci? Homeopatiká nepatria medzi dopingové látky.

…že v homeopatii neplatí zásada, že to čo pomohlo známemu s tým istým problémom, pomôže i Vám? Pri výbere homeopatického prostriedku je dôležité sa vždy riadiť príznakmi ochorenia a individuálnymi prejavmi pacienta.

…že anglická homeopatka Dr. Margery G.Blackieová bola v roku 1969 menovaná osobnou lekárkou anglickej kráľovnej Alžbety II.? Viac o tom sa môžete dozvedieť v jej knihe „Homeopatie – Královská léčba“.

…že britský prince Charles používa na svojej farme pri liečbe oviec a dobytka homeopatiká? Prevádzku farmy zmenil na organický spôsob už pred 30 rokmi a homeopatickú liečbu využíva aj v rámci programu zníženia množstva používaných antibiotík (http://www.independent.co.uk/news/people/prince-charles-uses-homeopathy-to-treat-animals-on-his-organic-farm-to-fight-antibiotic-resistance-a7027216.html)

…že v Nemecku je homeopatia uznávanou a osvedčenou terapiou? Potvrdzuje to nový prieskum Spolkového zväzu farmaceutického priemyslu – približne polovica opýtaných má skúsenosť s homeopatickými prípravkami a viac ako 70% z nich je spokojných, prípadne veľmi spokojných s účinnosťou a znášanlivosťou homeopatík (http://www.bpi.de/fileadmin/media/bpi/Downloads/Internet/Presse/Pressemitteilungen/2017/2017-06-09_BPI_PM_Forsa-Umfrage_HOM.pdf)

Čo povedali o homeopatii?

Zavedenie homeopatie donútilo doktorov starej školy, aby sa vzchopili a naučili sa niečo o racionálnej povahe svojho povolania. Môžete byť naozaj vďační, že homeopatia prežila pokusy alopatov o jej zničenie.

Mark Twain│spisovateľ

Homeopatia je najbezpečnejším a najspoľahlivejším prístupom k chorobám a vydržala útoky zavedené lekárskou praxou, viac ako 100 rokov.

Yehudi Menuhin│dirigent a husľový virtuóz

Neviem si predstaviť život bez homeopatie. Naopak, nikam nejdem bez homeopatických liekov, používam ich veľmi často.

Paul McCartney│člen skupiny Beatles

V mojom živote existujú dva míľniky. Tým prvým bol, keď som objavil bebop, a tým druhým bolo objavenie homeopatie.

Dizzy Gillepsie│džezový hudobník

Najväčším prínosom homeopatík v športe je rýchlosť ich účinku.

Dr. Jean Marcel Ferret│športový lekár

Homeopatia je progresívnym a agresívnym vývojovým krokom v medicíne.

John D. Rockefeller│trhový podnikateľ

Homeopatia je celkovo schopná splniť terapeutické nároky našej doby lepšie, než ktorýkoľvek iný lekársky systém alebo škola.

Charles Frederick Menninger, M.D.│psychiater

Homeopatická konzultácia

Ak vás trápi ochorenie a chceli by ste ho zvládnuť prirodzenou homeopatickou cestou, alebo by ste sa chceli poradiť ohľadne užívania homeopatických prostriedkov neváhajte a objednajte sa na konzultáciu už dnes.
Chcete sa ma niečo opýtať? Nech sa páči, využite kontaktný formulár.

Poradenské služby nie sú hradené zdravotnou poisťovňou. Nejedná sa o poskytovanie zdravotníckych služieb.

Objednanie na konzultáciu


  Menu